HLASUJ PRO MĚ PLS TADY A TADY, SEM TAM JAKO MÍŠA :)

Fran info

29. července 2008 v 9:33 | Míša |  - Fran info, news
Fran Drescher
Povolání: herečka
Věk: 50
Datum narození: 30. 09. 1957
Místo narození: Flushing, New York, USA
Znamení: Váhy

Fran Joy Drescher (narozena 30.9. 1957) je americká filmová a seriálová herečka známá svým nosovým hlasem, smíchem podobným sbíječce a Queenským přízvukem.
Mládí a kariéra:
Fran Drescher se stejně jako její seriálová hrdinka Fran Fine narodila ve Flushing, Queens v New Yorku v židovské, původně východoevropské rodině. Vyrostla v Queensu s jejími rodiči Sylvií a Mortym Drescherovými, byla velmi pilná a ve škole docela populární. Navštěvovala Hillcretskou střední v Queensu. V patnácti letech potkala Petera Marca Jacobsona a uvědomila si, že s ním chce strávit celý život. V roce 1978, v jednadvaceti letech se za něho provdala.
Po roce na vysoké v Queensu se Fran rozhodla vrátit se na kosmetickou školu. Po získání licence si otevřela malý salón, kde dostávala 5 $ za ostříhání vlasů.
Poprvé se na plátnech objevila v roce 1977 v malé roličce ve filmu Saturday Night
Fever (Horečka sobotní noci).V lednu 1985 vykradli lupiči Franin byt v Los Angele a při tom Fran a její kamarádku znásilnili - s pistolí u hlavy. Trvalo jí mnoho let, než to překonala a ještě déle, než to oznámila tisku. Později o tom i hovořila v show Larryho Kinga. Přestože to byla velmi negativní zkušenost, našla cestu k tomu, obrátit své zážitky na pozitivní záležitost. Ve své knižce Cancer Schmancer cituje "My whole life has been about changing negatives into positives" (Můj celý život je o měnění nagativních věcí v pozitivní). Viděla, jak pachatele odvádí do vězení.
Během hraní v televizi účinkovala i v mnoha filmech. Od roku 1996 nežila se svým manželem a v roce 1999 se s ním rozvedla. Milovala svého čivavu Chestera, který účinkoval i v seriálu Chůva k pohledání (jako pes Vořech C.C). Chester umřel v roce 2000 v osmnácti letech. Teď má nového pejska Esthera (hnědého čivavu) a žije spolu s ním v New Yorku.
V roce 2000 zjistili lékaři z Los Angeles, že má Fran rakovinu dělohy. Naštěstí to objevili včas, teprve ve stádiu 1, a tak Fran nemusela podstoupit chemoterapii a v pořádku se vyléčila. O své nemoci napsala svoji druhou knihu Cancer Schmancer.
Chůva k pohledání a filmové role:
Fran pokračovala ve hraní malých ale zapamatovatelných rolí ve filmech dokud si nevytvořila svůj vlastní kousek - Chůvu k pohledání (The Nanny). Byla na návštěvě u své kamarádky modelky Twiggy v Anglii a přišla na to, o čem bude děj. Seriál se vysílal od roku 1993 do roku 1999 na Americké stanici CBS , stal se velmi úspěšným, stejně jako Fran Drescher. V sitcomu hraje Drescher okouzlující a užvaněnou ženu jménem Fran Fine, která se náhodou stane chůvou tří dětí v domě okouzlujícího a bohatého Brodwayské producenta Maxwella Sheffielda.
V roce 2005 se Fran vrátila na televizní obrazovky v sitcomu Living with Fran, kde hrála Fran Reeves, matku dvou dětí ve středních letech. Seriálová Fran žije s přítelem, který je jen o pár let starší než její syn. V seriálu se objevil i herec Charles Shaughnessy (Maxwell) z Chůvy k pohledání jako její bývalý muž Ted. Living with Fran byl zrušen po dvou řadách v květnu 2006.
▪ Koncem 90. let byla obžalovaná a hned poté, ještě před soudem, obžalování zproštěna. Komik Dennis Miller o tom v žertu řekl: "Nikdo nechtěl poslouchat její hlas při výpovědi."
▪ Její první kniha nese název Enter Whining (v seriálu Chůva k pohledání byla na ni narážka :-D)
▪ Její hlas je kombinací vysoké nosové frekvence :-D a New Yorského přízvuku. Lidem to buď přijde nepříjemné, roztomilé, nebo vtipné. V životopise má Dresher napsané, že to je její skutečný hlas, ale přesto to ještě více zvýrazňovala na kameru. Prý musela kvůli konkurzům do filmů chodt na spostu hodit "zlepšování hlasu".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama